Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi

ALMANYA

Gerekli Belgeler

Çalışanlar için istenen belgeler

Memurlar için istenen belgeler

Emekliler için istenen belgeler

İş Veren için istenen belgeler

Öğrenciler için istenen belgeler

Serbest Meslek için istenen belgeler

Çiftçi için istenen belgeler

Çalışmayan için istenen belgeler

Çocuk (0-6) yaş için istenen belgeler

Uyarılar

Yukarıda belirtilen belgelerin ibraz edilmiş olması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Başvuru sırasında yalnızca Uçak Rezervasyonu talep edilmektedir. Uçak bileti satın alınması önerilmemektedir.

Seyahatinize 6 ay kala başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sebeple erken başvuruda bulunmanızı ve başvuru evrakının Yetkili Kurumdan Vize Bölümüne teslim edilmesi ve oradan tekrar geri gönderilmesi de ilaveten bir kaç gün sürebileceğini dikkate almanızı öneririz. Özellikle Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı veya Almanya´nın dini Bayramları olan Paskalya ve Noel Bayramı öncesinde işlem süreleri uzayabilir.

25 Eylül 2014´ten beri Schengen vize başvurusunda 12 yaşını doldurmuş başvuru sahiplerinden parmak izi alınması gerekmektedir. Bu nedenle yetkili kurum vize başvurularını sadece randevuyla almaktadır. Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin şahsen yetkili kurum  şubesine gitmesi gerekmektedir.

Pasaportlarda yer alan uzatma ibareleri vize başvuruları için geçerli değildir. Uzatma ibaresi yer alan pasaportların tekrar ilgili birim tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Bu ibare ile başvuru yapılmak istenmesi durumunda başvuru kabul kararı tamamen dış temsilciliklere aittir.

İkamet ettiğiniz şehir ile başvuru yapmayı istediğiniz Yetkili kurum ofisinin bulunduğu şehrin aynı diplomatik temsilciliğin (Elçilik veya Konsolosluk) yetki alanında olması gerekir.
Lütfen detaylı bilgi için ofisimizle iletişime geçiniz.

Başvuru Formları

Başvuru yapacak her başvuru sahibi tarafından doldurulması zorunlu formdur. 18 yaş altı bireyler için anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

Schengen vize başvurularınız da zorunlu olan Schengen Başvuru Formu – 1 ve – 2 belgelerinin İngilizce’ye çevirilmiş haline buradan ulaşabilirsiniz.

Schengen vize başvurularınız da zorunlu olan Schengen Başvuru Formu – 1 ve – 2 belgelerinin Arapça’ya çevirilmiş haline buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de bulunan iDATA ofislerinden Schengen vize başvurusu yapacak her K. Irak ve Suriye vatandaşı için doldurulması zorunlu ek formdur.

İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanındaki illerde yaşayan kişiler, seyahat tarihlerine 15 günden az bir zaman var ise ek olarak bu formu doldurmalıdır.

Ankara Büyükelçiliği yetki alanındaki illerde yaşayan kişiler, seyahat tarihlerine 15 günden az bir zaman var ise ek olarak bu formu doldurmalıdır

Başvuru sahibinin işlemlerini yapması için başka bir şahısı yetkilendirme formudur.(18 yaş altı için anne ve baba imzalamalıdır.)

Vize başvurunuz için gerekli evraklar listenizde bulunan herhangi bir/birkaç evrakın sunulmaması/sunulamaması durumunda bu form doldurulmalıdır.

Pasaportunuzun, vize işlemleri sonrası kargo hizmeti ile talep edeceğiniz adrese gönderiminin yapılabilmesi için doldurularak başvuru sırasında sunulması gereken formdur.

Tüm TIR şoförü başvurularında başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak doldurulmuş olması ve başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken formdur.

TIR şoförü başvurularında nakliye işleri için başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak doldurulmuş olması ve başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken formdur.

Almanya Diplomatik Temsilcilikleri Yetki Alanları