Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi

HOLLANDA

Gerekli Belgeler

Çalışanlar için istenen belgeler

Memurlar için istenen belgeler

Emekliler için istenen belgeler

İş Veren için istenen belgeler

Öğrenciler için istenen belgeler

Serbest Meslek için istenen belgeler

Çiftçi için istenen belgeler

Çalışmayan için istenen belgeler

Çocuk (0-6) yaş için istenen belgeler

Uyarılar

Yukarıda belirtilen belgelerin ibraz edilmiş olması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Başvuru sırasında yalnızca Uçak Rezervasyonu talep edilmektedir. Uçak bileti satın alınması önerilmemektedir.

Seyahatinize 6 ay kala başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sebeple erken başvuruda bulunmanızı ve başvuru evrakının Yetkili Kurumdan Vize Bölümüne teslim edilmesi ve oradan tekrar geri gönderilmesi de ilaveten bir kaç gün sürebileceğini dikkate almanızı öneririz. Özellikle Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı veya Almanya´nın dini Bayramları olan Paskalya ve Noel Bayramı öncesinde işlem süreleri uzayabilir.

25 Eylül 2014´ten beri Schengen vize başvurusunda 12 yaşını doldurmuş başvuru sahiplerinden parmak izi alınması gerekmektedir. Bu nedenle yetkili kurum vize başvurularını sadece randevuyla almaktadır. Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin şahsen yetkili kurum  şubesine gitmesi gerekmektedir.

Pasaportlarda yer alan uzatma ibareleri vize başvuruları için geçerli değildir. Uzatma ibaresi yer alan pasaportların tekrar ilgili birim tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Bu ibare ile başvuru yapılmak istenmesi durumunda başvuru kabul kararı tamamen dış temsilciliklere aittir.

İkamet ettiğiniz şehir ile başvuru yapmayı istediğiniz Yetkili kurum ofisinin bulunduğu şehrin aynı diplomatik temsilciliğin (Elçilik veya Konsolosluk) yetki alanında olması gerekir.
Lütfen detaylı bilgi için ofisimizle iletişime geçiniz.

Başvuru Formları