Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Vize Merkezi

AVUSTURYA

Gerekli Belgeler

Aile / Arkadaş Ziyareti

Erasmus ( Kısa Süreli)

Sezonluk İşçi ( D Vizesi )

Erasmus ( Uzun Süreli )

Uyarılar

Yukarıda belirtilen belgelerin ibraz edilmiş olması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Başvuru sırasında yalnızca Uçak Rezervasyonu talep edilmektedir. Uçak bileti satın alınması önerilmemektedir.

Seyahatinize 6 ay kala başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sebeple erken başvuruda bulunmanızı ve başvuru evrakının Yetkili Kurumdan Vize Bölümüne teslim edilmesi ve oradan tekrar geri gönderilmesi de ilaveten bir kaç gün sürebileceğini dikkate almanızı öneririz. Özellikle Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı veya Almanya´nın dini Bayramları olan Paskalya ve Noel Bayramı öncesinde işlem süreleri uzayabilir.

25 Eylül 2014´ten beri Schengen vize başvurusunda 12 yaşını doldurmuş başvuru sahiplerinden parmak izi alınması gerekmektedir. Bu nedenle yetkili kurum vize başvurularını sadece randevuyla almaktadır. Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin şahsen yetkili kurum  şubesine gitmesi gerekmektedir.

Pasaportlarda yer alan uzatma ibareleri vize başvuruları için geçerli değildir. Uzatma ibaresi yer alan pasaportların tekrar ilgili birim tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Bu ibare ile başvuru yapılmak istenmesi durumunda başvuru kabul kararı tamamen dış temsilciliklere aittir.

İkamet ettiğiniz şehir ile başvuru yapmayı istediğiniz Yetkili kurum ofisinin bulunduğu şehrin aynı diplomatik temsilciliğin (Elçilik veya Konsolosluk) yetki alanında olması gerekir.
Lütfen detaylı bilgi için ofisimizle iletişime geçiniz.

Başvuru Formları

Başvuru yapacak her başvuru sahibi tarafından doldurulması zorunlu formdur. 18 yaş altı bireyler için anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

Fotoğraf Özellikleri
  • Yeni çekilmiş ve benzer olmalıdır (6 aydan daha yeni)
  • Normal fotoğraf kağıdına renkli baskı olmalıdır
  • 35mm genişlik ve 45mm yüksekliğe/çerçeve ölçülerine sahip olmalıdır
  • Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife bakmalı ve başı düz olmalıdır; yüzün boyutu çenenin altından alnına kadar 35 mm olmalıdır
  • Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır
  • Güneş gözlüğü takılmamalıdır
  • Baş açık olmalıdır, dini nedenlerden dolayı takılan başörtüsü hariç
  • Gözlük takılması durumunda: Camlar renkli olmamalı ve camlarda yansıma olmamalıdır; gözlüğün çerçevesi gözleri kapamamalıdır
  • Nötr bir yüz ifadesi ve ağız kapalı olmalıdır